Rodzicu chcesz pomóc swojemu dziecku w matematyce?

Jak ważna w życiu jest znajomość matematyki nie trzeba nikogo przekonywać.  Królowa nauk wpływa na każdą dziedzinę życia, a jak sami Państwo widzicie dzieci i młodzież mają coraz więcej problemów z matematyką. Nauka matematyki powinna opierać się na metodzie spiralnej, czyli w każdej klasie powtarzamy już przyswojony materiał i ponadto dochodzą nowe wiadomości. Jeśli uczeń ma problemy z matematyką to braki nabyte we wcześniejszych etapach nauki ciągną się za nim aż do matury. 

Nauka - korepetycje - matematyki może stać się dla dziecka zrozumiała, jeśli zapewni się mu odpowiednie warunki ku temu. Przede wszystkim małe grupy (3-4 osobowe), które zapewniają komfort, bezpieczeństwo i indywidualne podejście do ucznia
Ponadto niezwykle ważne jest, aby uczeń miał dobry kontakt z nauczycielem, aby dzięki temu rozumiał, co pedagog chce mu przekazać, co znacząco przyśpieszy proces nauki.
Ważna jest również sprzyjająca atmosfera, bo jak sami Państwo słyszycie od swoich dzieci bardzo często narzekają one na swoich nauczycieli w szkołach, że nie tłumaczą tylko krzyczą i wymagają. Stres hamuje proces zapamiętywania i przyswajania informacji, co naukowcy wielokrotnie już udowodnili.
Nauczyciele w ESPERO są ciepłymi, pogodnymi i kompetentnymi osobami, które zapewnią wsparcie Twojemu dziecku w edukacji matematycznej.
Nasze programy mają na celu pomoc w bieżącym materiale szkolnym jak również wsparcie w nadrobieniu braków z poprzednich klas. Nauczyciel, który ma u nas pod opieką od 3 do 4 osób bez trudu dociera do każdego ucznia i ma czas, żeby wszystko dokładnie mu wytłumaczyć. Potencjał jaki ma każda grupa jest wykorzystywany, aby wspierać każdego z jej członków osobno, dlatego słabsi uczniowie często osiągają lepsze rezultaty dzięki pracy w grupie niż na zajęciach indywidualnych.

Ponadto zgrana grupa motywuje i popycha do szybszego rozwoju.
Matematyka jest nauką logiczną, w której umiejętności zdobywa się dzięki wykonaniu wielu zadań, dlatego tak ważne jest dla nas, żeby uczeń samodzielnie i konsekwentnie odrabiał zadania domowe. Pozwala nam to na uczenie młodego człowieka samodyscypliny jak również na sprawdzenie, czy w pełni zrozumiał materiał przerabiany na zajęciach matematyki w ESPERO. W mojej szkole opieramy się na regule, że powtórka jest kluczem do sukcesu. Dlatego ważne jest dla nas, aby uczeń miał opanowany materiał całoroczny, czyli, żeby pamiętał w czerwcu zagadnienia z października. Dzięki temu mamy pewność, że wiedza, którą mu przekażemy zostanie z nim na lata.  Zdać, zakuć, zapomnieć to nie u nas. 

Daj swojemu dziecku szansę na opanowanie zagadnień z matematyki!