Opinie klientów

• „Friendly atmosphere on lessons.

Interesting and current topics.

Nice magazines.

Comfortable clasrooms”.

Maksymilian Jaworski

• „We are listening and talking a lot. We have interesting and current topics. There is very good location, near the bus stop”.

Oliwier Ryba

• „Uczę się już tutaj ponad rok i na pewno będę to kontynuować. Dzięki dodatkowym lekcjom w Espero umiem dużo rzeczy poza programem w mojej szkole”.

Hania.

• „ In my opinion the atmosphere is great. I learn a lot. I like our group. The Mary Glasgow magazine is interesting”.

Marta W.

• „I like our magazines, they have nice texts. There is a nice atmosphere. I learn a lot about vocabulary and grammar.

We also play interesting games”.

Hania.

• „Według mnie Szkoła Espero dobrze uczy. Dzięki temu, że chodzę na te zajęcia umiem język niemiecki i angielski znacznie lepiej niż przedtem. Czasami męczące jest chodzenie do Espero po całym dniu szkoły, ale nauczyciele rekompensują to z nawiązką dobrym nauczaniem”.

Jacek K.

• „ In Espero School I really like reading magazines and learning new things.

My vocabulary is still expanding. I like listenings, working with songs and playing English games.

Teacher explains everything very clearly”.

Balbina K.

• „ I attend English lessons at Espero School, because I think it`s a great way to improve my language skills.

I also learn English at school, but I want to know something more.

Having a talk in a small group of people is better for me, then learning along with a book.”

P.C.

• „I have started this course, because I wanted to be well prepared for my high-school exam.

I thing, that is the best way of learning (in gropup), because we motivate each other to keep learning.

I can see the huge difference and improvement in my English, mostly in gammar and speaking”.

M.K

• „ In my opinion it`s worth to attend to Espero School.

During these extra lessons, I`ve lernt a lot of vocabulary, new phrases and information.

I`ve also met really nice people.

Btw, I think our teacher is the coolest in the world”.

Eliza A.

• „ I`ve chosen this school, because is the only one, whitch offers  English course preparing to CAE exam. Another thing; some languages schools close their doors in working hours and don`t even answer the phone.

Conclusion: Espero is the only school in this town, offering CAE course. Also contact with the office is always nice and easy”.

J.B

Szkoła Espero to nowoczesna placówka edukacyjna działająca na rynku już 31 lat!

Zajmujemy się szeroko pojętą edukacją od kursów językowych poprzez korepetycje z przedmiotów ścisłych, języka polskiego, aż po pomoc pedagogiczno-psychologiczną.

Bazujemy na własnych programach, które na bieżąco aktualizujemy dopasowując się do potrzeb naszych Klientów i zmieniającej się sytuacji w oświacie.

Działamy stacjonarnie na terenie województwa opolskiego jak i ONLINE.

Pracujemy z dziećmi już od 2 roku życia, jak również z młodzieżą i osobami dorosłymi.

Oferujemy wysoką jakość w bardzo przystępnej cenie.

Nauka ze SZKOŁĄ ESPERO to wygoda, szybkie postępy, gwarancja przełamania barier i zdania egzaminów.

post OBNIŻKI